Menu
New Page 2

 

 

 آدرس: میدان آزادی -خیابان آزادی -روبروی دانشگاه شریف -جنب کوچه اسدالهی -گاراژ زمانی-پلاک10

تلفن همراه : آقای شاملو 09125628818  _ 02166001679


تعمیر گیربکس اتوماتیک

کمری

تعمیر گیربکس اتومات - به گزارش اخبار خودرو ،کمری با تلفظ ژاپنی Caemri نام یک خودروی سدان متوسط خانوادگی است که از سال 1982 تا به امروز تولید می شود. امروزه این خودرو دارای جایگاه خاصی در نقاط مختلف جهان می باشد که به صورت پیاپی توانسته 12 سال محبوب ترین و پرفروش ترین خودروی سدان خانوادگی متوسط جهان باشد. از جمله فاکتور های مهم در موفقیت این محصول می توان به هزینه نگه داری بسیار پایین، کابین بزرگ و راحت، خوش دستی، قابلیت اطمینان بالا و ایمنی درخور توجه آن اشاره کرد. نام کمری در واقع نسخه آوایی شده کلمه ژاپنی Kanmuri می باشد که به معنی Crown در انگلیسی و حد کمال در فارسی می باشد.
همه چیز از سال 1980 و تولید Toyota Celica شروع شد. تویوتا سلیکا در دو مدل کوپه و کمری تولید می شد و در آن زمان فقط در ژاپن فروخته می شد.
در سال 1982 کمری به عنوان یک سدان مستقل با کد V10 در خط تولید قرار گرفت و در دو مدل چهار درب و پنج درب لیفت بک تولید شد. دیگر کمری به یک مدل جهانی تبدیل شده بود که بالاتر از کارینا و کرونا قرار داشت و شباهت زیادی هم به آنها داشت. از همان ابتدا کمری V10یک مدل با مهندسی مشابه نیز داشت که با نام Vista V10 در جایگاهی لوکس تر از کمری قرار می گرفت و فقط در بازار ژاپن فروخته می شد.
در سال 1986 کمری V20که شباهت های زیادی با اجداد خود داشت تولید شد. در این مدل بدنه لیفت بک با نوع استیشن واگن عوض شد. در سال 1990 تویوتا سری 730 را جایگزین V20کرد که فقط برای فروش در ژاپن بود زیرا قوانین مالیاتی ژاپن تویوتا را ملزم به استفاده از بدنه باریک همانند نسلهای قبل می کرد. اما تقاضای زیاد خارجی برای اتاق بزرگ تر باعث شد تا مدل جدید با کد XV10و اتاقی بزرگتر در سال 1991 به بازار آمریکای شمالی معرفی شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک
در سال 1994 در حالی که مدل بدنه پهنV10 بدون تغییر باقی مانده بود مدل V40 بدنه باریک جایگزین V30شد. دوسال بعد یعنی در سال 1996 مدل XV10جای خود را به XV20داد و جدایی کمری جهانی با کمری ژاپنی کوچک در همین زمان اتفاق افتاد.
در سپتامبر 2001 مدل 2002 کمری با کد XV30و به عنوان سدانی بزرگتر معرفی شد و شاسی بلند Highlander با همان پلت فرم کمری جایگزین مدل استیشن شد. در همین نسل بود که کمری دارای دو نوع طراحی مجزا شد. یکی ویرایش آمریکایی با طراحی بیشتر محافظه کارانه و ویرایش آسیایی با که دارای چراغ های جلو و عقب بزرگ و براقی با ظاهری لوکس تر بود.
در سال 2006 نسل چهارم کمری با کد XV40رونمایی شد. در این نسل تفاوت میان کمری آمریکایی و آسیایی بیشتر شد. کمری های آسیایی برای دست یافتن به بازاری بزرگتر و رقابت با لوکس های اروپایی از بدنه بزرگتری بر خوردار بودند. این مدل در بازار استرالیا با نام آریون و با موتور شش سیلندر 3.5 لیتری برای به چالش کشیدن فورد فالکن و هولدن کومودور به میدان فرستاده شد.
در همین نسل بود که در کنار نسل چهارم با کدXV40اولین مدل هیبرید کمری نیز در آمریکا معرفی شد.
23 آگوست 2011 کمری نسل پنجم با کد XV50 معرفی شد. در طراحی داخلی این مدل فقط به تغییراتی نسبت به نسل قبلی بسنده شده بود ولی ظاهر خارجی خودرو کاملا با قطعات و خطوط جدید برروی بدنه تغییر یافته بود. تا قبل از ظهور نسل پنجم برای بازار ژاپن از ویرایش آمریکایی استفاده می شد اما از نسل پنجم به بعد از طراحی آسیایی برای بازار داخلی ژاپن استفاده شد که البته فقط نوع هیبریدی در ژاپن عرضه می شود. در این نسل به دلیل کاهش وزن خودرو، بدنه صافتر و استفاده از تایر هایی با مقاومت کمتر شاهد مصرف سوخت کمتری نسبت به نسل های قبلی هستیم.
نسل پنجم تویوتا کمری به دلیل محافظه کاری زیاد در طراحی بدنه و احتمالا به دلیل طرح های زیباتر رقبا دچار دگر گونی هایی در طراحی ظاهری و تا حدی داخل کابین شد. در نمای فیس لیفت شده کمری2016 ، تویوتا تا حدودی با طراحی های محافظه کارانه خود فاصله گرفته و ظاهری مدرن و ساده در عین حال اسپرت و تهاجمی به خودرو داده است.
در حال حاضر تویوتا کمری 2016 با ظاهری تکامل یافته نسبت به نسل قبلی به زودی وارد جاده های کشور می شود تا چالشی دوباره برای رقبای هم کلاس خود باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک