Menu
New Page 2

 

 

 آدرس: میدان آزادی -خیابان آزادی -روبروی دانشگاه شریف -جنب کوچه اسدالهی -گاراژ زمانی-پلاک10

تلفن همراه : آقای شاملو 09125628818  _ 02166001679


تعمیر گیر بکس اتوماتیک 

نگاهی کوتاه به پرادو و مورانو

تعمیر گیربکس اتومات - پرادو سال 2005 بود که برای اولین بار راهی بازار ایران شد و همانطور که همه میدانیم از همان ابتدای ورود به بازار لقب یکی از پرفروشترین SUVهای بازار ایران را به خود اختصاص داد. مدلهای دو در و چهار در این خودرو هم هرکدام با دونوع موتورچهارسیلندر 3.7 لیتری و شش سیلندر چهار لیتری پشت ویترین نمایشگاهها خودنمایی میکردند. درنهایت این خودرو در سال 2010 دچار تغییرات اساسی شد و مجدد برای خودنمایی و رقابت با سایر SUVها به بازار ایران عرضه شد. خودرویی که فرم چراغهای آن تغییرکرده و طراحی کابین آن نیز متحولشده است. ضمن اینکه پرادوی جدید را بیشتر در نمونههای چهاردر میبینیم اما بهتازگی مدلهای دودر آن هم راهی بازار ایران شده و اتفاقا همانند گذشته با اقبال خوبی هم مواجه شده؛ هرچند که با توجه به داشتن قیمتی بالاخرید و فروش آن همانندگذشته بهآسانی انجام نمیگیرد! اما نیسان مورانو به عنوان یک رقیب هموطن داستان متفاوتی دارد؛ این شاسی بلند از نسل اول خود در بازار ایران حضور دارد؛ خودرویی که با چهره خشن و متفاوت خود نسبت به دیگر SUVهای موجود در بازار میرفت تا غوغایی به پا کند اما قیمت بالای آن نتوانست فروشش را در میان انبوه SUVهای وارد شده به کشور تضمین کند.
نکته جالب، قیمت این خودرو بود که به رغم شکست قبلی باز هم 20 میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود. نیسان مورانو نسل اول قیمتی درحدود 74 میلیون تومان داشت و نسل بعدی آن با قیمتی در حدود 90 میلیون تومان راهی بازار شد اما درس نگرفتن از اشتباه اول موجب شد تا مورانوی نسل دوم هم شکست را پذیرا شود؛ خودرویی که بهرغم همه قابلیتها و خاص بودنها باز هم جایی در بین پرفروشهای بازار نیافت. حال مدل 2012 این خودرو با امکاناتی مناسب و موتوری قویتر راهی بازار ایران شده تا جبران شکستهای قبلی را داشته باشد.
مدل جدید این خودرو تغییرات زیادی نسبت بهنمونه قبلی ندارد و تنها تفاوت آن به چراغهای جلو و عقب ختم میشود. البته شکل چراغها تغییری نکرده و تنها رنگ آنها اسپورتتر است و هم جلوه زیباتری دارد؛ در نمای جلو هم کمیجلو پنجره و سپر تغییر داشته و حالت مهشکنها نیز عوض شده است البته از امکانات بیشتر مدلهای جدید و فیسلیفت شده هم نمیتوان چشمپوشی کرد. مورانو که به واقع یکی از خاصترین چهرهها را دارد همانند دیگر محصولات شرکتنیسان یکخودرو کاملا اقتصادی به حساب میآید چرا که استهلاک پایین از اصلیترین خصیصههای این خودروست. همچنین مورانو با اتکا بر گیربکس فوقالعاده خود که CVT نام دارد، توانسته مصرف سوخت پایینی را تقدیم به دارندگان خودکند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک